Gazze İçin Yardım Vakti

22/07/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı, Gazze’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmıyor. Bölgedeki insan ıstırabının son bulması için sesini en gür şekilde çıkaran Türk Kızılayı, yaraları sarmak için bir kez daha görev başında. Gazze Umudunu Kaybetmesin” sloganı ile başlatılan yardım kampanyası bölgenin acil ihtiyaçlarına çare olacak.
 
Çatışmalar ve insan ıstırabı yıllardır Gazze’de hüküm sürüyor. Gazze’nin adı uzun zamandır kan ve gözyaşı ile anılıyor. Türk Kızılayı da geçmişten günümüze Gazze’yi yalnız bırakmamaya devam ediyor.
 
Geçmiş yıllardaki insani yardım çalışmaları sayesinde on binlerce ton un, tırlar dolusu gıda kolisi ve ilaç yardımseverlerin destekleriyle Gazze’ye ulaştırıldı. Türk Kızılayı, bölgenin içme suyu altyapısını inşa ederek, 250.000 Filistinlinin temiz içme suyuna ulaşmasını sağladı. Çatışmalar yüzünden kullanılamaz hale gelen binlerce dönüm tarım arazisi, tekrar ekonomiye kazandırıldı. Bunlar gibi pek çok yardım faaliyeti Filistinlilerin hayata tutunmalarını sağladı.
 
On Binlerce İnsan Yardım Bekliyor
 
Son dönede tekrar alevlenen çatışmalar sebebiyle Türk Kızılayı halkımızın yardım elini bir kez daha Gazze’ye uzatıyor. “Gazze Umudunu Kaybetmesin” sloganı ile başlatılan yardım kampanyası ile bölgenin acil ihtiyacı olan gıda malzemelerini ve ilacın sağlanması planlanıyor. Yardım çalışmalarının ilk etabında 2 bin aileye gıda yardımı dağıtımı gerçekleştirildi. Ancak Filistin’de gıda bekleyen daha on binlerce aile ile hastanelerde ilaç bekleyen on binlerce yaralı bulunuyor.
 
Kampanyaya destek vermek isteyenler için Türk Kızılayı’nın bağış yöntemleri yardımseverlerin hizmetinde. Hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olacak kampanya kapsamında toplanan yardımlar, Türk Kızılayı ekipleri tarafından bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.