Türk Kızılayı Suç Mağduru Çocuklarla İftarda Buluştu

25/07/2014 Paylaş:   

Suça yönelmiş çocukların yeniden suç işlenmesini önleyici hizmetlerin geliştirilmesi ve topluma yeniden kazandırılması amacıyla Türk Kızılayı tarafından çocukların kaldığı Ankara’daki ceza infaz kurumunda iftar etkinliği düzenlendi. Çocuklar için hazırlanan oyun odasının da açılışı gerçekleştirildi.
 
Türk Kızılayı, Sincan’daki Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde bulunan Ankara Çocuk Eğitim Evi’ndeki suça karışmış çocuklara yönelik 300 kişilik. İftar yemeği organizasyonu düzenledi. Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından planlanan etkinlik, hayırsever vatandaşların Ankara Şubesi’ne yaptıkları bağışlarla gerçekleştirildi. Etkinliğe Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu da katıldı.
 
“Çocuklar Bizim Geleceğimiz”
 
Türk Kızılayı’nın dünyanın neresinde olursa olsun insan onurunu korumak adına görev başında olduğunu hatırlatan Türk Kızılayı Genel Müdürü Güllüoğlu, “Çocuklarımız bizlerin geleceği. Kızılay olarak suça sürüklenmiş veya suç mağduru çocukların toplumda layık oldukları yeri alabilmesi için Adalet Bakanlığı ile iş birliği içinde etkinlikler ve yardım çalışmaları gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu çocukların topluma kazandırılmasında, layık oldukları saygın yere gelmelerinde bir katkımız olursa bu bize gurur verir.” ifadelerini kullandı.
 
Yemek programının ardından Ankara Çocuk Eğitim Evi’nde kalan suç mağduru çocuklar için hazırlanan oyun odasının açılışı gerçekleştirildi.