Kızılay'dan Soma'da 5 Bin Kişilik İftar

25/07/2014 Paylaş:   

Ramazan ayında yüzbinlerce insana yardım eli uzatan Türk Kızılayı, iftar programları ile de bu mübarek ayın daha anlamlı yaşanmasına aracılık ediyor. Türk Kızılayı bu kapsamda Soma’da 5000 kişilik bir iftar organizasyonu düzenledi.
 
Hayırsever Şefika Kopuz ile merhum Hüseyin Kopuz’un ve şehit madencilerin anısına düzenlenen iftar yemeği, bağışçıların katkılarıyla gerçekleştirildi. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve Ege Bölge Afet Yönetimi Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen iftar programına Soma kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Soma Belediyesi Başkanı Hasan Ergene, Soma Emniyet Müdürü Nebi Özerdem, Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Turunç, Denetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk İmamoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek, Kızılay şube başkanları ve vatandaşlar katıldı.
 
“Kızılay kara gün dostudur”
 
Kızılay olarak darda olan insanların her zaman yanında olduklarını vurgulayan Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, “Kızılay, Soma halkının ve bütün halkın kara gün dostudur. Beraber idrak ettiğimiz o büyük acıyı unutmuyoruz, kalbimize gümdük. 13 Mayıs’ta meydana gelen patlamada rahmeti rahmana kavuşan şehitlerimizi bir kere daha Allah’ın rahmetine tevdi ediyoruz. Onları rahmetle, minnetle anıyoruz. Türk Kızılayı olarak, kara gün dostu olarak milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Sadece Soma’da değil, Bosna Hersek seli, Telaferli Türkmenlerin dramı, İsrail’in uyguladığı zalimlikte şehit düşen bine yakın Gazzeli kardeşlerimizin yanında olarak dünyanın neresinde bir acı varsa onu dindirmeye çalışıyoruz. Siz değerli vatandaşlarımıza da düzenlediğimiz bu iftarımıza geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu.
 
Daha sonra ise Genel Başkan Akar ve üst düzey yöneticiler emeklerini esirgemeyen Kızılay gönüllülerini birer madalyayla onurlandırdılar.