Pakistan’daki İhtiyaç Sahiplerine Gıda Yardımı

25/07/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı ekipleri dünyanın farklı coğrafyalarında insani yardım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Pakistan’da görev yapan Kızılay ekibi de Ramazan Bayramı öncesinde 3.500 kişilik gıda yardımını ihtiyaç sahiplerine teslim etti. 
 
Pakistan’da 2005 yılındaki büyük depremin ardından Türk Kızılayı bölgeye yönelik kapsamlı bir insani yardım operasyonu gerçekleştirmişti. Acil dönem çalışmalarının ardından insani yardımda kapasite geliştirme çalışmaları ve meydana gelebilecek yeni afetlere hızlı müdahale için Pakistan’da kalıcı bir yardım ekibi oluşturuldu.
 
Türk Kızılayı’nın Pakistan ekipleri günümüze kadar pek çok insani yardım çalışmasına imza attı. Sadece afet dönemlerinde değil, özel günlerde de Pakistan’daki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi bir yardım dağıtımı gerçekleştirdi.
 
Pakistan’ın kuzey batısında yer alan eyaleti Khyber Pakhtunkhwa’nın ilçesi Bannu’daki ihtiyaç sahiplerine, yaklaşık 3.500 kişinin yararlanacağı, 500 adet gıda kolisi yardımı yapıldı. Türk Kızılayı Pakistan Daimi Temsilcilik Ofisi temsilcileri tarafından tedarik edilen 500 adet gıda kolisinin dağıtımı Pakistan Kızılayı ile koordineli şekilde tamamlandı.