Adana Şubesi Yetimleri Sevindirdi

01/08/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Adana Şubesi, geleneksel hale getirdiği “Yetimleri Giydirme Etkinliğini”  bu yıl da büyük bir organizasyonla gerçekleştirdi. Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda düzenlenen etkinlikte yaklaşık 1000 aileye giysi yardımının yanı sıra Ramazan paketi de dağıtıldı.
 
Yardım çalışması ile ilgili bilgi veren Türk Kızılayı Adana Şubesi Başkanı Ramazan Saygılı, bu yıl yardım yapılan yetim sayısını arttırdıklarını belirtti. Türkiye'nin en büyük kentlerinden biri olan Adana'da Ramazan Bayramı öncesi böyle bir insani yardım çalışması gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını kaydeden Şube Başkanı Saygılı, "Bizler bir tren katarıyız. Gönüllere hitap eden yolcuğumuz var. Tren yollarımız kılcal damarlardan oluşuyor, makinistimizin ismi sevgi, vagonlarımız iyilikle ve sevgiyle dolu her yere gidiyor; sevgiyi iyiliği herkese bulaştırıyoruz. Çünkü sevgilerin paylaşınca çoğalacağını, acılarınsa paylaşınca azalacağını biliyoruz." şeklinde konuştu.
 
Etkinliğe katılan Adana Vali Yardımcısı Halis Aslan ise "Öncelikle çok anlamlı çok muhteşem bir günde birlikteyiz. Kadir Geceniz Ramazanınız mübarek olsun. Türk Kızılayı Adana Şubesi'ni takdirle izliyorum. Nerede sosyal sorumluluk projesi varsa, nerede paylaşılacak güzellikler varsa Türk Kızılayı Adana Şubesi çalışanlarıyla birlikte orada. Bu yönleriyle artık bir marka olmuş durumda." ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından ailelere ve çocuklara erzak ve giyim paketinin yanında bir alışveriş merkezinde kullanabilecekleri 250 TL'lik hediye çekleri de verildi.