Bingöl ve Kuşadası Şubelerinden İki Acı Kayıp

05/08/2014 Paylaş:   

İnsani yardım çalışmaları ile ihtiyaç sahiplerinin acılarına ortak olan Türk Kızılayı bu kez iki şubesinden gelen kayıp haberlerinin üzüntüsünü yaşadı.  Kuşadası Şubesi Başkan Yardımcısı Orhan Derdiyok'un ve Bingöl Şubesi Başkanı Mehmet Savaş’ın oğlu Mustafa Adil Savaş’ın vefatı Kızılaycıları üzerken, Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar da başsağlığı dileğinde bulundu.
 
Amansız bir hastalık ile mücadele ederken bir yandan da Kızılay çatısı altında çalışmalarına devam eden Kuşadası Şubesi Başkan Yardımcısı Orhan Derdiyok hayata gözlerini yumdu. Uzun süredir kanser tedavisi gören Orhan Derdiyok, çevresi tarafından örnek bir insan ve örnek bir Kızılaycı olarak tanınıyordu.
 
Bingöl Şubesi Başkanı Mehmet Savaş’ın oğlu Mustafa Adil Savaş da Amasya – Tokat karayolunda seyir halindeyken geçirdiği trafik kazası sonrasında hayatını kaybetti. Mustafa Adil Savaş, henüz 24 yaşındaydı.
 
Bingöl ve Kuşadası şubelerinden gelen kayıp haberleri, Kızılaycıları derinden üzerken Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar da başsağlığı ve taziye dileğinde bulundu. Kızılay’ın büyük bir aile olduğunu belirten Genel Başkan Akar, bu ailenin her ferdinin iyi günde mutlulukları paylaştığı gibi, yaşanan acılara da ortak olduğunu ifade etti.