Irak’taki Yardım Çalışmaları Her Kesimden Takdir Görüyor

11/08/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Irak’taki insani yardım çalışmalarına ayrım gözetmeksizin devam ediyor. Son çatışmaların ardından yerlerinden edilmiş Türkmen, Yezidi, Şebek ve Hristiyanların yoğunlukta bulunduğu Erbil şehir merkezinde, okul, cami, boş inşaat ve kiliselere yerleşmiş olan ihtiyaç sahiplerine yardım malzemeleri ulaştırılıyor. İnsani değerler doğrultusunda yürütülen çalışmalar, ihtiyaç sahipleri kadar yerel toplum liderleri tarafından da takdir ediliyor.
 
St. Joseph Kilisesi Baş Rahibi Bashar M. Warda ile bir toplantı gerçekleştiren Türk Kızılayı ekibi bölgede gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Türk Kızılayının çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Baş Rahip Warda, ayrım yapılmadan tüm ihtiyaç sahibi insanlara yardım ulaştırılmasından dolayı teşekkürlerini sundu. Kiliseye sığınan ihtiyaç sahipleri için sağlanan 3 kamyon su, bisküvi, toz şeker, gıda kolisi, battaniye, çocuk bezi, kadın pedi ve hijyen setinden oluşan yardım malzemeleri de kilise yetkililerine teslim edildi.
 
Erbil Valisi Nevzat Hadi de Türk Kızılayı ekibini Erbil Valiğinde kabul ederek bölgede gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Valilik bünyesinde bir kriz merkezi oluşturulduğunu ve kriz merkeziyle Türk Kızılayının koordineli olarak çalışabileceği ifade etti. Irak Bölgesel Kürt Parlamentosu Başkanı Yusuf Muhammed Sadık da Parlamento binasında ağırladığı Türk Kızılayı ekibine teşekkür ederek, özel bir törenle plaket verdi.