Yaralı Gazzelilerin Türkiye’ye Getirilmesine Kızılay Destek Verdi

11/08/2014 Paylaş:   

İsrail saldırılarında yaralanan 4 Gazzelinin Türkiye’ye getirilmesine Kızılay personeli destek verdi. Kızılay personeli tarafından tedavi gördükleri hastaneden ambulansla alınan Gazzeliler, Tel Aviv Ben Gurion Havalimanında bekleyen Sağlık Bakanlığı ait hava ambulansına sevk edildi. Ankara’ya getirilen yaralılar tedavi altına alındı.
 
Gazze’deki hastanelerde tedavi gören yaralı ve hastalar için ilaç ve tıbbi malzeme yardımlarını sürdüren Türk Kızılayı, tedavilerinin Türkiye’de devam etmesine onay verilen dört Gazzelinin hava ambulansıyla sevkine de aracılık etti.
 
Yaralıları almak için Türkiye’den gönderilen Sağlık Bakanlığı hava ambulansı ile Gazze’ye giden Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek, bölgedeki Kızılay personelini ile birlikte çalışmaları organize etti.
 
Yaralılar Türkiye’de
 
Hava ambulansı ile Esenboğa Havaalanı'nda getirilen yaralıları Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AFAD Başkanı Fuat Oktay ve Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu karşıladı.
 
Rahme Muhammed Hatami, İhab Muhammed Naccar, Nida Abu Dagga ve Ahud Selana adlı Gazzeliler, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde tedavi altına alındı.