Türk Kızılayı Filistinli Yaralıların Elinden Tutuyor

12/08/2014 Paylaş:   

Gazze içerisinde insani yardım malzemesi dağıtımlarına devam eden Türk Kızılayı, çatışmalarda yaralanan Filistinliler ile de yakından ilgileniyor. Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek ve beraberindeki Kızılay gönüllüsü 4 doktor, Filistinli yaralıların tedavi gördüğü hastaneyi ziyaret etti.   
 
Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan ambulans uçak ile 4 yaralı Gazze vatandaşı tedavileri için Türkiye’ye getirildi. Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yatırılan yaralıların tedavilerine başlandı. Ambulans uçak ile bölgeye giden Türk Kızılayı Genel müdür Yardımcısı Mintez Şimşek ve Kızılay gönüllüsü 4 doktor, Gazze'deki hasta ve yaralıların Türkiye'ye sevki ve bölgede incelemelerde bulunmak üzere Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçiliği aracılığıyla Gazze'ye giriş için girişimlerini sürdürüyor.
 
Türk Kızılayı ekibi bölgedeki çalışmalar kapsamında Filistinli yaralıların bulunduğu Kudüs St. Joseph Hastanesi’ni ziyaret ederek Türkiye'ye sevk edilmesi gereken hastaları da tespit etti. Genel Müdür Yardımcısı Şimşek ve beraberindeki gönüllü doktorlar hastalar ile tek tek görüşerek sorunlarını dinledi.