Haber Arşivi

5 / 0
20/08/2014

Giresun Şubesi Her Zaman İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

Türk Kızılayı Giresun Şubesi, ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatmaya hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalarını Ramazan döneminde artıran ve Ramazan sonrasında da sürdüren şube, daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmak için yardımseverlerin desteğini bekliyor.
 
Son dönem yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Şube Başkanı Mürvet Şensoy, Ramazan ayı içerisinde yüzlerce aileye gıda yardımında bulunduklarını, zekat yardımı yaptıklarını, Bayramın hemen öncesinde ise ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kıyafet hediye ettiklerini belirtti. Tüm çalışmaları şube yöneticileri ve gönüllülerinin ortaklaşa gerçekleştirdiğine dikkat çeken Şensoy, “Her yıl daha fazla ihtiyaç sahibinin yarasına merhem oluyor, yardım elimizi uzatıyoruz. Önümüzdeki günlerde hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle yine güzel çalışmalar yapacağımızı biliyorum. Yardım çalışmalarına ortak olan Kızılaycılara ve bağışçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ