Bilkent Şubesi’nden Kan Bağış Etkinliği

26/08/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Bilkent Şubesi’nin girişimleriyle İçişleri Bakanlığı’nda kan bağış organizasyonu gerçekleştirildi. Bürokratların ve çalışanların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik her üç ayda bir tekrarlanacak.
 
İçişleri Bakanlığı merkez binasında gerçekleştirilen etkinlikte ilk kan bağışını İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu yaptı. Etkinliğin düzenlenmesinde büyük katkısı bulunan, kendisi de uzun yıllardır kan bağışçısı olan Hacımüftüoğlu, Kızılay’ın bu konudaki çalışmasını da takdir ettiğini söyledi.
 
Türk Kızılayı Bilkent Şubesi Başkanı Celal Ergin ise, gerçekleştirdikleri tüm çalışmalara kurum ve kuruluşları ortak etmeye, onların desteğiyle başarılı işler ortaya koymaya çalıştıklarını, İçişleri Bakanlığı’nda yapılan kan bağışı organizasyonunun da bunlardan biri olduğunu söyledi.
 
Şube yöneticilerinin de hazır bulunduğu etkinlikte yaklaşık 70 ünite kan bağışı alındı. Bürokratların yanı sıra Bakanlık personelinin de ilgi gösterdiği kan bağışı etkinliği, bundan sonra da tekrarlanacak.