Genel Başkan Akar’dan Kolabaş’a Kutlama

02/09/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Başbakan Müşaviri olan Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş’a yeni görevinde başarılar diledi.
 
Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Kolabaş’ı, makamında tebrik eden Genel Başkan Akar, “İnsani yardım alanındaki özverili çalışmaları ile dikkat çeken Yönetim Kurulu Üyemiz Kamil Kolabaş’ın Başbakan Müşavirliği göreviyle de Kızılay’a olan katkılarının artarak devam edeceği inancındayım” ifadesinde bulundu. Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar’a teşekkür eden Yönetim Kurulu Üyesi Kolabaş ise “Yeni görevim insanlara hizmet etme anlamında yeni pencereler açacaktır. İnşallah daha fazla insana yardım etme imkanına kavuşacağız” dedi. Kolabaş, Kızılay’a olan katkılarının süreceğini de sözlerine ekledi.
 
Kamil Kolabaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay’daki görevleri sırasında, Endonezya’daki büyük tsunami felaketinden Afrika’da Mogadişu’daki insani ihtiyaçların karşılanmasına kadar birçok yardım çalışmasında görev yaptı. Afkad ve İsra gibi yardım derneklerinde yöneticilik de yapan Kolabaş, Türkiye’nin Somali’ye yönelik yardım çalışmasında da koordinatör olarak hizmette bulundu. Kamil Kolabaş, TİKA’nın yurt dışına yaptığı yardımlarla ilgili de çalışmaların içinde yer aldı.