Batı Anadolu Bölge Kan Merkezinin Arazisi Hazır

04/09/2014 Paylaş:   

Eskişehir’de yapılacak olan Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi’nin arsası, Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi Başkanı Yüksel Girgin tarafından Tepebaşı Belediyesi Başkanı Dt. Ahmet Ataç beraberliğinde gerçekleştirilen tapu devir işlemleri ile teslim alındı.
 
Tepebaşı ilçesinde bulunan arsaya yapılacak olan Türk Kızılayı Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi binasının ülkemizin en modern kan ürünleri işleme merkezlerinden biri olacağını vurgulayan Eskişehir Şubesi Başkanı Girgin, “Türk Kızılayı olarak ilimiz için önemli bir yatırım olan Bölge Kan Merkezi hem Eskişehir hem de bölgemizin kan ihtiyacını karşılamakla sorumlu bulunacak.” dedi.
 
Kadın Kollarından Gazilere Ziyaret
 
Eskişehir Şubesi Kadın Kolları, Gazi ve Muharipler Derneği Başkanı Ertuğrul Özkütük ile birlikte Eskişehir’in Kurtuluşu Günü’nde gazilerimizi yalnız bırakmadı. Böyle önemli günleri unutmamamız gerektiğini vurgulayan Kadın Kolları Başkanı Nurhan Arı “Bu günler bizim kahramanlık günlerimizdir. Şehitlerimizin ruhlarının huzurlu kılmamız için savaş arkadaşları gazilerimizi hak ettikleri değeri vererek onları her yerde ve her zaman onurlandırmalıyız.” diye konuştu.