Haber Arşivi

5 / 5
05/09/2014

Genel Müdür Güllüoğlu’ndan Ankara Valisi’ne Ziyaret

Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, Kızılay’ın yurt içi ve yurt dışı insani yardım operasyonlarını, ülke genelindeki çalışmalarını paylaşmak için Ankara Valisi Alâaddin Yüksel’i makamında ziyaret etti.
 
Vali Yüksel’in Türk Kızılayı’na her zaman önem verdiğini söyleyen Genel Müdür Güllüoğlu, “Sayın Valimize, gösterdiği dikkatten ve ortak çalışma adına tanıdığı fırsatlardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
 
“Kızılay hizmet kalitesini sürekli geliştiriyor”
 
Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu’nu makamında kabul eden Vali Alâaddin Yüksel ise, “Kızılay 146 yıldır tüm toplumu kucaklayan, ulusal ve uluslararası düzeyde saygınlığını ve hizmet kalitesini sürekli geliştiren bir insani yardım kuruluşudur” diye konuştu.
 
Toplumun güç ve kaynaklarını harekete geçirerek, insan saygınlığının korunması doğrultusunda her koşulda, yerde ve zamanda muhtaç insanlara yardım etmenin önemine değinen Vali Yüksel “Kızılay; milliyet, ırk, dini inanç, sınıf veya siyasi düşünce farkı gözetmeksizin insan ıstırabını, en ivedi ve zaruri ihtiyaçlara öncelik vererek dindirmeye çalışan bir kurumdur” diyerek çalışmalarından dolayı Genel Müdür Güllüoğlu’na teşekkür etti, başarılar diledi.
 
Ziyaretin sonunda Genel Müdür Güllüoğlu, günün anısına Vali Yüksel’e Kızılay fincan takımı hediye etti.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ