Türk Kızılayı’na TIMS Productions’dan ‘Muhteşem’ Destek

12/09/2014 Paylaş:   

Türkiye’de ve dünyada yürüttüğü insani yardım çalışmalarıyla göz dolduran Türk Kızılayı’na  anlamlı bir destek de Timur Savcı’nın kurucusu olduğu TIMS Productions’dan geldi. Suskunlar, Bir Bulut Olsam, Kavak Yelleri, Küçük Sırlar ve Mazi Kalbimde Yaradır dizilerinde kullanılan giysi, mobilya, okul malzemeleri ve çeşitli kostümlerden oluşan 5 tır yardım Türk Kızılayı’na bağışlandı. 
 
55 Bin Kişinin İhtiyacını Karşılayacak

Sadece afet dönemlerinde değil tüm zamanlarda ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Türk Kızılayı’na toplumun tüm kesimlerinden destek yağıyor. Muhteşem Yüzyıl, Suskunlar, Bir Bulut Olsam gibi birbirinden başarılı yapımlarla izleyiciyi ekran başına kilitleyen TIMS Productions yardım çalışmalarıyla da gönülleri fethediyor.  TIMS Productions izleyiciden büyük beğeni toplayan yapımlarından Suskunlar, Kavak Yelleri, Melekler Korusun, Bir Bulut Olsam, Küçük Sırlar ve Mazi Kalbimde Yaradır dizilerinde oyuncuların giydiği kıyafetleri, kullanılan mobilyaları ve çeşitli aksesuarları ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Türk Kızılayı’na bağışladı. Dizilerde oyuncuların çekim sırasında giydiği ve ardından temizlenip paketlenen binlerce parça giysi, Türk Kızılayı Merter Şubesi’ne bağışlandı. Türk Kızılayı Merter Şube Başkanı Ercan Tan’ın teslim aldığı 5 tır yardım, ihtiyaç sahibi 55 bin kişiye ulaştırılacak.

Dizi Setlerinden Evlere, Okullara Ulaşacak

Düzenlenen törenle Türk Kızılayı Merter Şube Başkanı Ercan Tan, TIMS Productions Kurucusu Timur Savcı, İdari Koordinatör Mücahit Murat, oyuncular Pelin Karahan, Burak Özçivit ve Serkan Altunorak’a teşekkür plaketi verdi. Şube Başkanı Ercan Tan, “Bu plaketi tüm ihtiyaç sahipleri, Genel Başkanımız Ahmet Lütfi Akar ve Kızılaycılar adına bir teşekkür olarak takdim ediyorum. Desteğinizle Türk Kızılayı, 146 yıldır olduğu gibi ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeyi sürdürecek. TIMS Productions’ın bu desteğinin örnek olmasını diliyorum. Giysiler ve diğer tüm malzemeler Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaşacak” dedi. Yapımcı Timur Savcı da Türk Kızılayı ile yaptıkları işbirliğinden büyük memnuniyet duyduğunu belirterek “İstedik ki yılların birikimi olan bu malzemeler vatanımıza, halkımıza yararlı hale dönüşsün. Bunu sağlayan Kızılayımıza da çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Oyuncu Pelin Karahan ise “Benim de Aslı karakterini canlandırdığım Kavak Yelleri dizisinde giydiğimiz kıyafetlere, kullandığımız eşyalara halkımızın ilgisi büyüktü. Şimdi bunların Kızılay tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına çok memnun oldum. Bugüne kadar dizilerle ulaştığımız birçok eve şimdi o dizilerde kullanılan eşyalarla ulaşmış olacağız” dedi.