Suriyeli Çocuklar İçin 70 Bin Oyuncak

12/09/2014 Paylaş:   

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Boğaziçi Yönetim A.Ş, İstanbul’da hizmet verdiği 81 sitede Suriyeli çocuklar için oyuncak kampanyası başlattı. Toplanan 70 bin oyuncak Türk Kızılayı tarafından kamplarda yaşayan Suriyeli çocuklara dağıtılacak.
 
İBB ve Boğaziçi Yönetim A.Ş’den Anlamlı Kampanya

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketlerinden Boğaziçi Yönetim A.Ş’nin “Suriyeli Çocuklar İçin Sizden de Bir Oyuncak” kampanyası büyük ilgi gördü. Bisikletten akülü arabaya, minik çalışma masalarından elektronik oyuncağa 70 bin oyuncak toplandı. Bir tır dolusu oyuncak, İstanbul’da düzenlenen törenle Gaziantep’deki Türk Kızılayı Suriye İnsani Yardım Operasyonu Alan Koordinatörlüğüne gönderildi. Törene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Turunç, Türk Kızılayı Genel Müdürü Mehmet Güllüoğlu, Boğaziçi Yönetim A.Ş. Başkanı İlhan Aydın Kartal ve vatandaşlar katıldı.
 
Boğaziçi Yönetim A.Ş Genel Müdürü İlhan Aydın Kartal, “Desteğini esirgemeyen tüm kurumlarımıza, Bakanlığımıza, Kızılay’a ve savaş mağduru Suriyeli çocuklara oyuncağını bağışlayan iyi kalpli tüm komşularımıza yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.
 
“Nerede Sıkıntı Varsa Kızılay Orada”
 
Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Turunç ise konuşmasında “Ecdadımızdan genlerimize yansıyan yardımlaşma, paylaşma duygusuyla dünyanın neresinde sıkıntıda olan insan varsa Kızılay olarak, devletimiz ve tüm kurumlarımız adına orada olmaya gayret ediyoruz. Gazze’de Somali’de yardım bekleyen insanların gözü kulağı Türkiye’de. Çünkü geçmişlerinde de bugün de insanlık adına, paylaşma adına ne gördülerse sadece Türkiye’den görmüşler. Türk Kızılayı olarak biz de iyilik adına dünyanın her yerinde Somali’de, Bosna’da, Kosova’da, Pakistan’da, Nijerya’da, Sudan’da, Irak’ta, Suriye’de ihtiyaç sahiplerinin yanındayız. Bu anlamlı kampanya ile toplumun paylaşma duygularının hizmete dönüşmesinde Kızılay ile işbirliğinde olan Boğaziçi Yönetim A.Ş’ye teşekkür ederiz. Emanetleriniz en kısa zamanda yerine teslim edilecek” diye konuştu.          
 
“Suriyeli Çocuklar Sizinle Beraberiz, Bunu Bilin”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ise şunları söyledi: “Suriye’de yaklaşık 100 bin çocuk çatışmalar dolayısıyla yetim kalmış durumda. Okul çağındaki çocukların yaklaşık yüzde 40’ı da çeşitli itilaflar dolayısıyla okula devam edemiyor. Biz karışıklıkların başladığı ilk günden itibaren, ülke olarak hem çocuklara hem de yetişkinlere elimizden gelen yardımı ve hizmet sunmaya çalışıyoruz. Bu yardım tırı ile Suriyeli çocuklara ‘Sizinle beraberiz. Acılarınızı paylaşıyoruz. Sizinle beraberiz bunu bilin istiyoruz’ diyoruz. ”
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve heyetin, tır’a yüklediği oyuncaklar,  Türk Kızılayı Gaziantep Alan Koordinatörlüğü’ne teslim edilecek.