Kızılay ve Yeşilay El Ele

15/09/2014 Paylaş:   

Tütün ve alkol bağımlılığı gibi toplumun ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıklar ve bütün zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek, milli kültürüne bağlı nesiller yetiştirmek amacı içinde faaliyetlerini sürdüren Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Genç Yeşilay kampını Türk Kızılayı Çamkoru Kampı’nda gerçekleştirdi.
 
Tesis ve lider öğretmen hizmetleri Türk Kızılayı tarafından sağlanan Genç Yeşilay Kampı’nda 70 kişilik gruplarla dört günlük iki kamp devresi yapıldı. 18-24 yaş arasındaki gençler Yeşilay ve Kızılay ile ilgili temel eğitimler alarak çeşitli projeler geliştirdiler.
 
Kampın son gününde ise Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman ve Türk Kızılayı Gençlik Hizmetleri Müdürü Ayla Kaplan gençlerle sohbet ederek onların kampla ilgili düşüncelerini aldılar.
 
“Kardeş Kuruluşumuz Kızılay”
 
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman “Bize bu güzellikleri yaşatan, ülkemizin iki büyük ve kutsal “Ay”ını bir potada birleştiren, gençliğimize ve geleceğimize hayırlı bir hizmet halkası daha ekleyen kardeş kuruluşumuz Türk Kızılayı’na samimi teşekkürlerimi sunuyor, hizmetlerinizin ve işbirliğimizin gelişerek devamını diliyorum.” diye konuştu.