Erzincan Mineralli Su İşletmesi Önemli Konukları Ağırladı

17/09/2014 Paylaş:   

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, beraberinde Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle ve İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun ile birlikte Türk Kızılayı’nın Erzincan Mineralli Su İşletmesi’ni ziyaret etti.
 
Türk Kızılayı’nın afet ve sosyal yardım çalışmalarına daha fazla fon oluşturmak için sektöre kazandırdığı Erzincan Mineralli Su işletmesi kısa bir süre önce üretime başladı. Erzincan’da “Ekşi Su” olarak bilinen maden suyu, geçen kısa süre içerisinde tüketicinin büyük beğenisini kazanarak, raflardaki yerini sağlamlaştırdı.
 
Bakanlığı döneminde tesisin temel atma törenine de katılan İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, memleketi Erzincan’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında, dünya standartlarında üretim yapan tesise bir ziyaret gerçekleştirmeyi de ihmal etmedi. Yıldırım ve beraberindeki Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle ve İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun, ziyaretleri sırasında tesiste üretilen maden suyunun tadına bakarak, üretimle ilgili yetkililerden detaylı bilgi aldı. Fabrikayı gezen konuklar, üretim tesisi ve tadına baktıkları maden suyu ile ilgili beğenilerini ifade ettiler.
 
Bölgeden elde edilen maden suyunun anemi, karaciğer, mide, bağırsak ve safra yolları hastalıkları ile pek çok başka rahatsızlığa iyi geldiği biliniyor. Maden suyu satışından elde edilen gelir fazlası, halkımızın merhamet eli olan Türk Kızılayı'nın sosyal yardım ve afet hizmetlerinde kullandığı fonlara ciddi katkılar sağlıyor.