Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kurban Vekaleti Bu Yıl da Türk Kızılayı’na

19/09/2014 Paylaş:   

Geçen yıl kurban vekaletlerini Türk Kızılayı’na veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl da geleneğini bozmadı ve birçok kurban kampanyası içinde yine Kızılay dedi. Yurt içi için 2, yurt dışı için ise 5 adet olmak üzere toplam 7 adet kurban vekaleti veren Cumhurbaşkanı, bir kez daha kurban bereketinin Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını tercih etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar'ı, Beylerbeyi Sarayı'nda kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile rutin görüşmesini yapan Genel Başkan Akar, Kızılay'ın çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi, son gelişmeler ve yapılan operasyonlarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Cumhurbaşkanı’ndan Toplam 7 Hisse

Görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, kurban vekaletini Kızılay'a vermesi talebinde bulunduklarını aktaran Genel Başkan Akar, Erdoğan'ın geçen yıl olduğu gibi bu yıl da vekaletini Kızılay'a verdiğini söyledi. 

Vekalet ücretlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kendisinin teslim aldığını belirten Akar, geçen yıl Başbakan olarak kendisinden vekalet aldığını, yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere 7 hisse kurban kesimi gerçekleştirildiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu yıl ise yurt içine 2, yurt dışına 5 hisse kurban vekaleti verdiğini kaydeden Akar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurt dışı kurbanlarının Somali, Nijer, Bosna Hersek, Pakistan ve Bangladeş'te kesilmesini istediğini belirtti.