Canik Şubesi’nden Yardım Seferberliği

23/09/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Canik Şubesi, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor. Yardım malzemelerini bizzat teslim eden Canik Şubesi Başkanı Hatice Örs, son olarak ise genç sporcular ve engelli vatandaşların yardımına koştu.
 
Kızılaycıların yaptığı ihtiyaç tespiti çalışması sonucu ilk olarak Samsun’un Yavuz Selim Mahallesi’nde bulunan Gençlik Merkezi’nde antrenman yapan sporculara eşofman, spor ayakkabısı yardımında bulunuldu. Daha sonra ise Canik ilçesinin Gödekli ve Tuzaklı mahallelerinde ikamet eden engelli vatandaşlara tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.
 
Hayırseverlerin bağışlarıyla temin edilen yardım malzemelerini gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını vurgulayan Canik Şubesi Başkanı Hatice Örs, “Elimizdeki dar imkânları biz buraya taşıdık. Gençlerimize ve engelli vatandaşlarımıza destek olmaya çalıştık. Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Biz bu çocukların ailelerinin de her zaman yanlarındayız. Türk Kızılayı mensubu olmak, onun şefkatli kollarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak bizim için büyük mutluluktur.” ifadesinde bulundu.