Başbakan Davutoğlu Kurban Vekâletini Kızılay’a Verdi

24/09/2014 Paylaş:   

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni Başbakanlık’ta Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Türk Kızılayı’nın çalışmaları ile ilgili değerlendirmenin yapıldığı toplantıda Başbakan Davutoğlu, Türk Kızılayı’na yurtiçi ve yurtdışında kesilmek üzere altı hisse kurban vekâleti verdi.
 
Türk Kızılayı’nın Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’na katılım her geçen gün artarak büyümeye devam ediyor. Siyaset dünyasının önemli isimleri de kurban vekâletlerini Türk Kızılayı’na emanet ederek kampanyaya destek veriyor. Türk Kızılayı Yönetim Kurulu’nu makamında kabul eden Başbakan Davutoğlu da vekâletini Kızılay’a vererek kampanyaya büyük destek verdi.
 
Başbakan Davutoğlu Ankara’da yapılan yeni Başbakanlık binasındaki toplantıya Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Başkan Vekili Nihat Adıgüzel, Genel Sekreter Av. Ulviye Turgut, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, Yönetim Kurulu Üyeleri Gülay Aslan, Prof. Dr. Gülsüm Özet, Kamil Kolabaş ve Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu katıldı. Türk Kızılayı yönetiminin hazır bulunduğu toplantıda, kan hizmetleri, kurban kampanyası, gelecek dönem projeleri ve Türk Kızılayı’nın genel hizmetlerine ilişkin konular masaya yatırıldı.
 
Başbakan Davutoğlu’ndan Altı Hisse 
 
Toplantı sonrasında değerlendirmede bulunan Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, “Başbakanımız ile Kızılay’ın meseleleri, Türkiye’deki afet, kan ve yurt dışı operasyonlarıyla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Bu arada yaklaşmakta olan Kurban Bayramımız ile alakalı da kendisinden kurban vekâletini Türk Kızılayı’na vermesini arz ettik. Kendisi de kabul etti. Bu durumdan dolayı ve Kızılay’a duyduğu güvenden dolayı Başbakanımıza teşekkürlerimi arz ederim.” şeklinde konuştu.       
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Türk Kızılayı Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’na 3 yurt içi, 3 yurt dışı için vekâlet vererek destek olduğunu söyleyen, “Başbakanımız Davutoğlu, yurt dışı kurban vekâletini Kudüs, Pakistan ve Etiyopya’da kesilmek üzere verdi. Yurt içinde ise Et ve Süt Kurumunun kombinalarında kesilen kurbanları kavurma haline getirerek yıl boyunca halkımıza dağıtıyoruz. Başbakanımıza, Türk Kızılayı’na itimat göstererek kurban vekâletini 6 hisse olarak verdiği için çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 
Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Türk Kızılayı’na kurban vekâleti verdiğini anımsattı.