Haber Arşivi

5 / 0
25/09/2014

Hatay’daki Su Baskınlarından Etkilenenlere Acil Müdahale

Hatay’ın Erzin ilçesi ve çevresinde gece boyu devam eden yağışların ardından sabaha karşı Amanos Dağları’ndan gelen sel ilçede birçok mahallede su baskınlarına neden oldu. Hatay Valiliği ve Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile görüşmelerde bulunan Türk Kızılayı, yapılan ihtiyaç tespiti çalışmaları sonucu uzman ekipleriyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ulaştırdı.
 
Su baskınları sonrasında alarm durumuna geçen Türk Kızılayı, yağmurdan en çok etkilenen İsmet Ilıca Kaplıcaları ve İçmeler mevkisinde ihtiyaç tespiti çalışmaları yaptı. Akdeniz Bölge Afet Yönetim Merkezi’nden bölgeye ulaşan Kızılay ekiplerinin yaptığı ihtiyaç tespiti sonucu afetzedelere 125 adet battaniye ve kumanya (kek, su, meyve suyu) ulaştırılırken bölgede bulunan ikram araçlarıyla da çay ve çorba dağıtımı yapılıyor.
 
Türk Kızılayı, gelişmeleri Afet Operasyon Merkezi ile Akdeniz Bölge Afet Yönetim Merkezi’nde kurulan kriz masasından takip ediyor.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ