Kızılay’dan Manisa’da Üç Önemli Tesis

29/09/2014 Paylaş:   

Manisa’da yapımı tamamlanan Türk Kızılayı Şehzade Konutları, Kan Bağış Merkezi ve Manisa Şubesi’nin yeni hizmet binasının açılışı törenle yapıldı. Türk Kızılayı’nın hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştığını dile getiren Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, emekleri ve çabalarından ötürü Türk Kızılayı Manisa Şubesi Başkanı Cengiz Yurdabekçi ve bağışçılara teşekkürlerini ifade etti.
 
Türk Kızılayı Manisa Şubesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen açılış törenine katılan Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan’a Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Başkan Vekili Nihat Adıgüzel, Genel Sekreter Av. Ulviye Turgut, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, Yönetim Kurulu Üyeleri Tuncay Kopuz, Prof. Dr. Gülsüm Özet, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Genel Başkan Danışmanı Saadettin Çay eşlik etti.
 
“Halkımızdan aldığımız destekle büyüyoruz”
 
Türk Kızılayı olarak dünyanın dört köşesinde operasyon yürüttüklerinden söz eden Genel Başkan Akar, “Gazze’de biz varız, Filistin’de biz varız, Somali’de biz varız, Mynmar’da biz varız, Kuzey Irak’ta Türkmenlerin yanında biz varız. Milletimizin merhamet eli olan Kızılay’a sığınıyorlar. Biz bu misyonumuzu milletimizden aldığımız kuvvetle dünyanın en ücra köşelerine kimsenin gitmeyi düş dahi edemediği Sri Lanka’ya Endonezya’ya Vietnam’a katkı götürüyoruz. Balkanlar, Ortadoğu zaten bizim. Gazze’ye gittiniz mi? diye soruyorlar. Tabii ki gittik. Gazze’den hiç dönmedik. 2008 yılından bu yana Türk Kızılayı Gazze’de. Kızılay halkından aldığı destek ile daha da büyüyecektir.”
 
“İnsan odaklı çalışıyoruz”
 
Kızılay’ın Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Genel Başkan Akar, “146 yıldır atalarımızdan aldığımız bu emaneti yaşatmaya devam ediyoruz. Kızılay, Türkiye dahil tüm dünyada her daim yaşanan felaketlere anında kucak açmaktadır. İşte şimdi kurban kampanyamız geldi. Biz, Allah’a şükür özgür ve bağımsız bir ülkenin evlatları olarak bayramımızı idrak ederken, bizim dışımızdaki soydaşlarımızın, dindaşlarımızın boynu bükük bayram yapmalarını içimize sindiremiyoruz. Onun için 11 ülkede kurban kesiyoruz. Burada Türkiye’de yaptığımız gibi insan odaklı bir halde çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.
 
Törende hizmet binasının yapımına destek veren hayırseverler ile Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk’a plaket takdim edildi. Yapılan konuşmaların ardından ise Bekir-Sacide Keleşoğlu Kan Bağış Merkezi, Şube İdari Hizmet Binası ve 288 daireden oluşan Şehzade Konutları açılışı yapıldı. Açılış sonrası Şеhzаdе Konutları’nı gezen protokol, Manisa Şubesi Başkanı Yurdаbеkçі’dеn konutlar hakkında bilgi aldı.