Türk Kızılayı, Irak’a Desteğini Sürdürüyor

30/09/2014 Paylaş:   

Çatışmaların hemen ardından Irak’taki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıran ve bugün insani yardım operasyonunu başarıyla yürüten Türk Kızılayı, Irak’a her geçen gün daha fazla yardım ulaştırıyor. Gelişmeler Kızılay Genel Merkezi’nden ve üst düzey yöneticiler tarafından takip ediliyor. Son olarak Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş bölgeye bir ziyaret gerçekleştirip, yardım çalışmalarını yerinde inceledi.
 
Irak geneline Erbil merkezden yardım malzemesi sevkiyatı yapan Kızılay ekibinin çalışmalarını yerinde inceleyen, daha önce de bölgeyi çok defa ziyaret eden Kamil Kolabaş, Irak Türkmen Cephesi yetkilileriyle görüştü. Kerkük’te Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Irak Merkezi Hükümeti Milletvekili Erşat Salihi ve Irak Kerkük Türkmen Cephesi İl Başkanı Kasım Kazancı ile bir araya gelen Kolabaş, Türk Kızılayı’nın yardımlarının süreceğini, tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için büyük gayret gösterildiğini ifade etti.
 
Tüm Guruplara İnsani Yardım
 
Şu an Irak’ta Türk Kızılayı’nın etkin bir şekilde çalıştığını, Türkiye’den gönderilen yardım malzemelerini organize bir şekilde dağıttığını kaydeden Kolabaş, Irak Türkmen Cephesi yetkilileri başta olmak üzere, Kızılay çalışmalarına destek veren tüm Türkmenlere teşekkür etti. Kolabaş, Kızılay yardımlarının sadece Türkmenlere değil, tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını da sözlerine ekledi.
 
Kızılay heyeti, Kerkük Leyla bölgesinde kurulu olan çadırkentte de incelemelerde bulundu. TİKA tarafından temin edilen yardım malzemelerini Kızılay ekibiyle birlikte çadırkente ulaştıran Kolabaş, dağıtım çalışmalarına da eşlik etti. Kamptaki Türkmenlerle görüşen ve Türkiye’nin desteğini sürdüreceği sözünü veren Kolabaş, ilk günden bu yana Kızılay’ın çalışmalarına destek veren Türkmen Milletvekili Aydın Maruf Selim ile görüşerek, durum değerlendirmesi yaptı.