Türk Kızılayı Filistinli Yaralıların Yanında

01/10/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı’nın Gazze’ye yönelik insani yardım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bir yandan insani yardım malzemelerini bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Türk Kızılayı, diğer yandan da Türkiye’ye getirilen yaralıların ihtiyaçlarıyla ilgileniyor.
 
İsrail'in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda yaralanan ve Sağlık Bakanlığı ile Türk Kızılayı’nın yoğun çabaları sayesinde Türkiye’ye getirilen yaralıların İstanbul, Ankara, İzmir, Konya ve Afyon’da tedavi süreçleri devam ediyor.
 
Yaralılara psikososyal destek
 
Türk Kızılayı sosyal hizmet uzmanları, yaralılar ve yakınlarını tedavi gördükleri hastanelerde ziyaret ediyor. Uzmanlar, ziyaret esnasında Filistinlilere psikososyal destek çalışmaları kapsamında destek veriyor. Kızılaycılar, ziyaretler sırasında ayrıca ihtiyaçları belirlenen 25 Filistinli yaralı ile yakınlarına giyim ve hijyen seti yardımında da bulunuyor.
 
Yaralı yakınlarından teşekkür
 
Filistinliler ise Türk Kızılayı ekipleri ve üst düzey yöneticilerinin kendilerini sık sık ziyarete geldiğini belirtti. Bu ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getiren Filistinliler, tedavi süreçlerine katkı sağlayan herkese teşekkürlerini ifade ettiler.