Merter Şubesi’nden Bayram Hediyesi

09/10/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Merter Şubesi, bu Kurban Bayramı’nda da ülkemizin her bölgesine ulaştı. Kurban Bayramı nedeniyle ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine bayram sevinci yaşatmak için hayırseverlerle başlatılan kampanyada toplanan binlerce parça giysi, Merter Şube depolarında tasnif edilerek Türkiye’nin dört yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
 
İstanbul’da toplanan binlerce parça giysiyi Türkiye’nin dört yanındaki Türk Kızılayı şubeleri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirten Merter Şubesi Başkanı Ercan Tan “Türk Kızılayı olarak sadece afetlerde değil yıl boyunca halkımızın yanındayız. Bu bayram da ihtiyaç sahiplerine ‘Yalnız değilsiniz’ demek, yüzlerini güldürmek istedik. Bu mutlulukta payı olan bağışçılarımıza da teşekkür ediyoruz. Bayramlık olarak her yaş grubundan kadın, erkek ve çocuk 100.000 kişiye bayramlık giysi hediye ettik” dedi.
 
Yardım çalışmalarının bayramdan sonra da aralıksız süreceğini dile getiren Tan, “Geçtiğimiz aylarda da Bosna’daki sel felaketinde zarar gören afetzedelere, Tel Afer’deki insanlık dramını yaşayan Türkmenlere ve Kızılay kamplarındaki Suriyeli kardeşlerimize de binlerce giysi ve çeşitli ihtiyaç malzemeleri ulaştırarak bir nebze de olsa onları sevindirmenin huzurunu yaşıyoruz” diye konuştu.