Urla Şubesi’nden Sünnet Şöleni

09/10/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Urla Şubesi ve Urla Belediyesi’nin işbirliğinde düzenlenen ve bu yıl altıncısının gerçekleştirildiği sünnet şöleninde, 26 ihtiyaç sahibi çocuk Urla Devlet Hastanesi’nde sünnet ettirildi.
 
Türk kızılayı Kadın Kollarınca sünnet kıyafetleri alınan çocukların sünnet şöleni, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen üstü açık otobüsle yapılan gezi ve tekne turuyla daha da renklendi. Deniz gezisiyle eğlenen sünnet çocuklarına Urla mini meydanda mevlit okutuldu. Vatandaşlara tavuklu pilav ve ayran ikramında bulunuldu. Urlalılar ücretsiz olarak sahne alan sanatçılarla doyumsuz anlar yaşadı. Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Adıgüzel Demirel tarafından sünnetleri yapılan çocuklara Urla Şubesi tarafından altın, saat, mont, boya kalemi hediye edildi.
 
Türk Kızılayı’nın ortaya çıkardığı insani değerlerin kaynağının merhamet sahibi hayırseverler, aracısının ise iyilik işçisi Kızılaycılar olduğunu dile getiren Urla Şubesi Başkanı Nurgül Saltık, “Bu vesileyle bizlerden desteğini esirgemeyen Kızılay dostlarına ve gecelerini gündüzlerine katarak çalışan Kızılaycılara bir kez daha şükranlarımızı sunarız.” diyerek teşekkür etti.