Haber Arşivi

5 / 0
14/10/2014

Tokat Şubesi’nden Giyim Yardımı

Türk Kızılayı Tokat Şubesi, Tokat Valiliği ile birlikte 100. Yıl Zeki Sıtkı Lütfü Akbay İlkokulu ve Ortaokulu’nda eğitim gören 420 ihtiyaç sahibi çocuğa giyim yardımında bulundu.
 
İhtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olduklarını belirten Tokat Şubesi Başkanı Hüseyin Yapıcı, “Bildiğiniz gibi Türk Kızılayı yardım etmeyi bir inanç ve ahlak kuralı olarak kişilerin gönlüne yerleştirmeye, yardımseverliğin gelecek kuşakların da önemli bir insani özelliği haline gelebilmesine çalışmaktadır. İnsanlar herhangi bir zarara, felakete veya sıkıntıya uğradıkları zaman kendilerine uzanacak bir yardım eli aramaktadır. Söz konusu yardım elini ise Türk Kızılayı uzatmaktadır. Türk Kızılayı Tokat Şube Başkanlığı olarak, ilimizde daha çok ihtiyaç sahibi okul öğrencilerine giyim eşyası dağıtmayı planladık. Valilik ve yönetim kurulumuzla belirlediğimiz bu okulda eğitim gören 420 çocuğumuza hayırseverlerimizin desteğiyle temin ettiğimiz. 1627 parça giyim eşyasını dağıttık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ