Haber Arşivi

5 / 5
22/10/2014

Edirne Şubesi Gençlik Kollarından Örnek Davranış

Gençlerin kitap okuma alışkanlığı kazanması için dikkat çekici bir kampanyaya imza atan Türk Kızılayı Edirne Şubesi Gençlik Kolları üyeleri, şehrin en yoğun meydanında yere oturarak kitap okudu.
 
Kitap okuma alışkanlığının her geçen gün azaldığı ülkemizde konuya dikkat çekmek için önemli bir adım atan Kızılaycı gençler, bu yıl ikinci defa oturarak kitap okuma kampanyası başlattı. Edirne’nin Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirdikleri etkinlikle binlerce gencin dikkatini çeken Kızılaycılar, her soruyu cevaplayarak gençlere kitap okuma alışkanlığı edinmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.
 
“Amacımız, ülkemizdeki kitap okuma sayısını arttırmak ve farkındalık oluşturmak. Bizimle birlikte kitap okumak isteyen tüm herkesi bekliyoruz” diye açıklama yapan Kızılaycı gençler, kampanyayı belirli aralıkla tekrarlayacaklarını vurguladılar.
 
Kitaplar Van’daki Öğrencilere Gönderildi
 
Proje sayesinde kitap da toplayan genç Kızılaycılar, Van depreminin üçüncü yıldönümü olması nedeniyle topladıkları kitapları Van’a gönderdiler. 17 koliden oluşan kitaplar Van Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara dağıtılacak.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ