Türk Kızılayı’ndan Muharrem Ayı İftarı

26/10/2014 Paylaş:   

Dil, din, ırk, mezhep ve cins ayrımı gözetmeden toplumun her kesimine kucak açan, yardımda bulanan Türk Kızılayı, önemli bir buluşmaya daha aracılık yaptı. Türkmen Alevi Bektaşi Derneği ile ortaklaşa olarak Muharrem ayının ilk gününde iftar programı düzenlen Türk Kızılayı, yüzlerce insanı aynı masa etrafında bir araya getirdi.
 
Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek ve Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Genel Başkanı Özdemir Özdemir’in ev sahipliği yaptığı iftar programına Ankara Milletvekili Emrullah İşler, helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Ankara Şubesi’nin Hacı Bayram-ı Veli Camii avlusunda kurduğu iftar çadırlarında, Kızılay aşçılarının yaptıkları yemeklerle Muharrem ayının ilk orucu açıldı.
 
“Kızılayımıza Teşekkürler”
 
Hicri yılbaşının İslam alemi için hayırlara vesile olmasını dileyen Milletvekili İşler, “Bu coğrafyada insanlarımız birlik, beraberlik için yüzyıllar boyunca yaşadı. Bu coğrafya mezhep ve etnik ayrım gözetmeksizin, barış içerisinde, huzur içerisinde, hatta din ayrımı gözetmeksizin bu coğrafyada yaşadık. Daha zengin, daha müreffeh, kardeşliğin güçlü olduğu, birlik ve beraberliğin güçlü olduğu Türkiye’yi inşallah birlikte inşa edeceğiz. Kızılayımıza da böyle önemli bir etkinliğe imza attığı için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
“Bu etkinlikle bir ilki yaşıyoruz”
 
Böyle bir katılımın ilk defa gerçekleştiğini ifade eden Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir ise, “Büyük faziletleri içinde barındıran Muharrem ayında kardeşliğimiz ve birlikteliğimizin daha da güçlenmesi amacıyla Türk Kızılayı ve derneğimizle birlikte düzenlediğimiz bu etkinlikte bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum." dedi.
 
“Ayrım gözetmeksizin yardım ediyoruz”
 
Kızılay’ın insanlığın hizmetinde faaliyet yürüten köklü ve dünyaca tanınan bir yardım kuruluşu olduğunu vurgulayan Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek, “Kuruluşundan bu yana insana verdiği değerle hareket eden Kızılay, bağışçılarından aldığı güçle insani yardım çalışmalarını ayrım gözetmeksizin ve insan onurunu koruyarak yürütüyor.” şeklinde konuştu.