Orta Doğu’nun Sorunlarına Genç Bakış

27/10/2014 Paylaş:   

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu'nun düzenlediği 3. Türk Arap Gençlik Kongresi’ne Türk Kızılayı da önemli bir katılım sağladı. Eğitimciler, gazeteciler, siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin gençler ile buluştuğu etkinliğin konuşmacılarının arasında, Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu da yer aldı.
 
Orta Doğu'da süregelen sıkıntılara ortak bir çözüm bulmaya yönelik fikirlerin paylaşıldığı kongrenin açılış konuşmasını Başbakan Yardımcı Numan Kurtulmuş ve Sümeyye Erdoğan gerçekleştirdi. İlk gün etkinlikleri arasında yer alan “İnsanı Yardım ve Sosyal Meseleler” başlıklı panelde Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu da katılımcılara hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. Türk Kızılayı’nın bölgedeki çalışmalarına değinen Genel Müdür Güllüoğlu, bölgenin temel sorunlarına yönelik tespitlerinin yanı sıra bu sorunlarının çözümüne yönelik düşüncelerini de katılımcılarla paylaştı.
 
Türk Kızılayı, etkinlik alanında AFAD, İHH, Genç Müsiad, Yeryüzü Doktorları ve Yeşilay ile birlikte tanıtım standı da açtı. Üniversitelerin Kızılay kulüplerinden gönüllülerin de görev aldığı standa katılımcılar yoğun ilgi gösterdiler.