Haber Arşivi

5 / 0
27/10/2014

Irak’a Yardımlar Devam Ediyor

Çatışmaların gölgesinde yaşam mücadelesi veren Iraklılara ilk günden itibaren yardım malzemesi ulaştıran Türk Kızılayı, bölgedeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor, daha fazla insana yardım ulaştırmak için gayret gösteriyor.
 
Sincar’da başlayan yardım çalışmalarına Erbil’de devam eden ve buradaki depolarında bulunan insani yardım malzemelerini ihtiyaç sahibi insanlara sevk eden Türk Kızılayı, son dönemde Erbil kentine sığınan Türkmen ailelere gıda yardımında bulundu. İçerisinde şeker, bakliyat ve benzeri gıda malzemelerinin bulduğu gıda kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Kızılay personeli, Altınköprü şehrindeki göçmenlere de gıda, giysi, hijyen malzemesi ve bebek maması dağıttı.
 
Kampta Yaşayanlar Unutulmadı
 
Çatışmalar nedeniyle evlerini terk eden ve kamplarda yaşamak zorunda kalan insanları da unutmayan Kızılay, yerinden edilmiş binlerce insanın yaşadığı Bahirka kampına un ve hijjyen malzemesi yardımında bulundu. Kızılay tarafından temin edilen un ile insanların ihtiyacı olan ekmek pişirilecek.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ