Haber Arşivi

5 / 0
31/10/2014

Siirt’te Kızılay Haftası Kutlandı

Türk Kızılayı Siirt Şubesi ve Siirt Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu ortaklaşa olarak “Kızılay Haftası” etkinliğine imza attı.
 
Üniversitenin konferans salonunda gerçekleşen anma ve bilgilendirme toplantısında Türk Kızılayı’nın kuruluş felsefesi, tarihçesi ve Siirt’te yaptığı faaliyetler anlatıldı. Kurulan stantta Kızılay tanıtıcı broşürleri de dağıtıldı.
 
Şube Başkanı Yener Tanık, “Türk Kızılayı 1868’de kurulmuş, insan ıstırabını dindirmek amacıyla ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyetlerine devam eden bir kuruluştur. Tüm toplumu kucaklayan, ulusal ve uluslararası saygınlığı olan, hizmetteki kalitesini sürekli geliştiren bir insani yardım kuruluşudur. Irk, dil, din ve mezheplere bakmaksızın yardımlarını yapmaktadır. Afet hizmetleri, sosyal hizmetler, kan hizmetleri, gençlik ve sağlık hizmetleri gibi faaliyetleri olan kuruluşumuz, bu faaliyetlerini ülkemizin her tarafında yürütmektedir” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ