Başbakan’dan Kızılay’a kan bağışı

03/11/2014 Paylaş:   

Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi’nde kan bağışında bulundu
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi’nde kan bağışında bulundu ve vatandaşları ailece kan vermeye davet etti. Davutoğlu’nu, Kızılay Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi’ne gelişinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Türk Kızılayı yetkilileri karşıladı. Davutoğlu'nun kan bağışında bulunduğu sırada Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan da Kan Merkezi’ne geldi.
 
Kızılay Haftası’nı Kutladı
Kızılay Haftası’nı kutladığını dile getiren ve kan bağışı kampanyasının başlatıldığına dikkat çeken Davutoğlu, “Biz de bu kampanyaya katkı vermek üzere eşimle birlikte kan verdik. Ailece kan verme kampanyası başlatıyoruz bu anlamda. Sadece kişisel olarak değil. Çünkü verilen her kan, hiç umulmadık bir anda herhangi bir kazayla karşılaşan bir kardeşimize, vatandaşımıza, dostumuza şifa olabiliyor” dedi.
 
“Yardımcı Olmalıyız”
Başbakan Davutoğlu, herkesin olağanüstü durumlar yaşayabileceğini ve kana ihtiyaç duyabileceğini vurgulayarak, “Allah kimseye çok sıkışık bir anda hayatı devam ettirebilmek için, yakını için kan aramak zorunda bırakmasın. Çok zor bir haldir. Eğer öyle bir zorluğu, benzer bir hali yaşamak istemiyorsak şimdiden kan vererek benzer durumdaki vatandaşlarımıza, kardeşlerimize yardımcı olmalıyız” diye konuştu.
 
Kan Vermek Büyük Bir Yardımdır”
Kan bağışının sadece ferdi olarak değil, ailece yapılmasının önemine değinen Davutoğlu, şunları söyledi: “Kadın, erkek ayrımı olmadan bütün insanlar için çok büyük bir sadakadır, büyük bir yardımdır. Bütün vatandaşlarımızı eşleriyle, ailece kan vermeye devam ediyorum.”