Haber Arşivi

5 / 5
04/11/2014

İşçi Ailelerini Türk Kızılayı Yalnız Bırakmadı

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde meydana gelen trafik kazası sonrasında hayatını kaybeden 18 işçinin acılı ailelerini Türk Kızılayı yalnız bırakmadı.
 
Bu zor günlerinde destek olmak için kazanın hemen sonrasında ailelere ulaşan Türk Kızılayı Akşehir Şubesi, taziyeye gelenlere yemek ikram etti. Ailelere gıda kolilerinin yanı sıra kavurma konserveleri de veren Kızılay Akşehir Şubesi, yeni yardımlar konusunda da harekete geçti.
 
Olayın ardından Türk Kızılayı Genel Merkezi ile irtibata geçen ve acılı ailelere yardım hazırlığı yapan Türk Kızılayı Akşehir Şubesi başkan ve yöneticileri, hayatını kaybeden işçilerin ailelerini evlerinde ziyaret ederek başsağlı diledi. Taziye ziyaretinde bulunanlara ikram konusunda Kızılay’ın elinden geleni yapacağını da belirten Kızılay yöneticileri bugün itibariyle yardımlara başladı. Ailelerle sürekli irtibat halinde olan Türk Kızılay Akşehir Şubesi, bundan sonra da ailelere yardımı sürdürecek.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ