İyilik İçin Kısa Bir Ara

04/11/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi’nin “İyilik İçin Kısa Bir Ara” sloganıyla düzenlediği kısa film yarışmasında ödüller sahibini buldu.
 
Türk Kızılayı İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen “İyilik ve Yardımlaşma” konulu kısa film yarışmasında dereceye girenler düzenlenen törende ödüllerini aldı. Geceye Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, İstanbul Şube Başkanları, ünlü sanatçı Cenk Eren, Reaksiyon dizisinin yönetmeni Onur Tan, Araştırmacı Yazar Sevda Türküsev, oyuncu Süleyman Yağcı (Fıs Fıs İsmail), Kızılay gönüllüleri ve davetli katıldı.        
 
Afet müdahale ve kan hizmetlerinde dünya sıralamasında
 
Geceye ev sahipliği yapan İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, ‘İyilik İçin Kısa Bir Ara’ sloganlı yarışmaya emek harcayıp kısa filmlerini gönderen yarışmacılara ve yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar da Konya Ermenek’te medyada gelen maden faciasından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, ilk günden bu yana Kızılay ekiplerinin ailelere çeşitli yardımlarda bulunduğunu belirtti. Kızılay’ın barışta, savaşta, afette kara gün dostu olarak hizmet verdiğinin altını çizen Genel Başkan Akar “Türk Kızılayı afetlere müdahale noktasında dünyanın en büyük lojistik kapasitesine sahip ulusal dernekler arasında ilk üç sıradadır. Kan hizmetlerinde de dünya birincisi olduğumuzu gururla söyleyebilirim. Emeği geçen tüm Kızılaycılara teşekkür ederken, böyle büyük bir ailenin mensubu olmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu.
 
“Kızılay’a destek olmak hepimizin görevi”
 
Ermenek’teki elim olay nedeniyle gecede vereceği konser iptal edilen sanatçı Cenk Eren de  “Cumhuriyetimizden bile eski olan Türk Kızılayı Derneği’ne destek olmak hepimizin görevi, onlar yalnızca kara günümüzde bizlere hizmet vermeye çalışan gönüllüler ordusu. Hepsine çok teşekkür ediyoruz” dedi. Aralarında Yönetmen Onur Tan ile Türk Kızılayı Prodüksiyon ve Dijital Medya Birim Yöneticisi ve ödüllü yönetmen Armağan Pekkaya’nın da bulunduğu yarışma jurisinin kurmaca ve belgesel kategorilerindeki değerlendirmelerin ardından ödüller sahibini buldu. Kurmaca dalında birinci “Küçük Bir İyilik” filmi ile Mehmet Balaban olurken,  kurmaca dalında jüri özel ödülü “Bir Güncük” filmi ile Engin Genç’e gitti. Belgesel dalında birincilik ödülünü “Kornea İkilisi” belgeseli ile Eylem Şen, belgesel dalında Jüri Özel ödülünü ise“Göçük Altında Bir Fidan” belgeseli ile Sercan Cirit kazandı.  Dereceye giren yarışmacılara ödüllerini Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, Yönetmen Onur Tan, Yazar Sevda Türküsev ve oyuncu Fıs Fıs İsmail birlikte verdi.