Kızılay Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

06/11/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı şubeleri, gerçekleştirdikleri çeşitli etkinliklerle Kızılay Haftasının coşkusunu yurdumuzun dört köşesinde yaşattılar. İşte bu faaliyetlerden birkaç örnek;
 
Türk Kızılayı Ankara Şubesi, Ahmet Cevdet Paşa Ortaokulu’nda Kızılay Haftası ile ilgili özel bir etkinlik düzenledi. Programa Türk Kızılayı Genel Sekreteri Av. Ulviye Turgut, Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, Keçiören Şubesi Başkanı Ahmet Sait Mermer. Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil katıldı. Öğrenciler sergiledikleri sahne performansları ve özel kıyafetleri ile katılımcıların ve velilerin takdirini kazandı. Okulda açılan Kızılay konulu fotoğraf ve resim sergisi de büyük ilgi gördü.
 
Ümraniye Şubesi de kendi bölgesindeki okullarda etkinlikler ve sunumlar gerçekleştirerek Kızılay Hatasını kutladı. İlk olarak Özel Yamanevler Anaokulu’nda minik öğrencilere, Şubenin Kadın Kolları Başkanı Semiha Eroğlu Bilge Kızılay'ın faaliyetlerini çocukların anlayacağı şekilde sadeleştirerek anlattı. Minik öğrencilere Kızılay ile ilgili tanıtıcı broşürler de verildi. Özel Tercih Anadolu Lisesi'nde de Ümraniye Şubesi Başkanı Hüseyin Can Kızılay'ı ve faaliyetlerini tanıtan bir sunum gerçekleştirdi.
 
Türk Kızılayı Urla Şubesi de Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında özel bir kan bağışı etkinliği düzenledi. Kutlama programları dâhilinde Urla AVM esnafı Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu. Şube Başkanı Nurgül Saltık, kampanyaya Urlalıların ilgisinin büyük olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
 
Kızılay Haftası sebebiyle Türk Kızılayı Kilis Şubesi, Şubenin Gençlik Kolları, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Kızılay Gençlik Topluluğu üyeleri, Kilis Musabeyli ilçesine bağlı Hasanceli köyü Anaokulu ve İlköğretim Okulu öğrencilerine giysi yardımında bulundu. Öğrencilere Kızılayı tanıtıcı faaliyetler de gerçekleştiren Kızılay temsilcileri, yardım malzemelerini sağlayan Türk Kızılayı Merter Şubesine de teşekkürlerini sundular.
 
Etimesgut Şubesi yöneticileri ve Gençlik kolları Gazi Üniversitesi Kızılay Topluluğu’ndan temsilciler ile birlikte Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Dumlupınar İlkokulunu ziyaret etti. Öğrencilere yönelik tanıtıcı faaliyetlerde bulunan Kızılaycılar kırtasiye malzemesi, hikaye kitabı, meyve suyundan oluşan paket paketleri de öğrencilere teslim ettiler. Doğakent Anaokulu’nu da ziyaret eden Kızılaycılar buradaki minik öğrencilere Kızılay kumbarası hediye etti.