Ünüvar’dan Kızılay Haftası Kutlaması

06/11/2014 Paylaş:   

Ak Parti Adana Milletvekili ve Meclis Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Sayın Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Kızılay Haftası dolayısıyla Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu’nu ziyaret etti. Ünüvar, Kızılay’ın yurt içinde ve yurt dışındaki çalışmalarından övgüyle söz etti.
 

Prof. Dr. Necdet ​Ünüvar'ın Mesajı
Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu’nun makamında gerçekleşen görüşmede, Kızılay’ın yaptığı sosyal yardımlar hakkında bilgi alan Sayın Prof. Dr. Nedcet Ünüvar, Kızılay’ın korunmaya muhtaç kişiler için öneminin altını çizdi. Ünüvar, “Kızılay’ın çalışmalarından gurur duyuyorum” dedi… Kızılay ailesinin Kızılay Haftasını kutlayan Ünüvar, “Halkımızın en zor zamanlarında yanında yer alarak, üstlenmiş olduğu ağır yükün bilinciyle hareket edip, yüzümüzü verdiği hizmet ve katkılarla güldüren Kızılay milletimizin yüz akı kuruluşlarından biri olarak, insani yardım faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir” ifadelerini kullandı.
 
Necdet Ünüvar, 6 Haziran 1960'ta Adana Ceyhan'da doğdu. Babasının adı Halil, annesinin adı Müzeyyen'dir.
Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. İç Hastalıkları ile Endokrinoloji ve Metabolizma ihtisaslarını Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı.
Doçent ve profesör oldu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü. 12.12.2002-08.05.2007 arasında Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı yaptı.
23. ve 24. Dönemde Adana Milletvekili seçildi. 6 Araştırma Komisyonunda görev yaptı: 3'ünde Başkanlık (Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı, Bilişim ve İnternet, Sağlıkta Şiddet), 1 Başkanvekilliği (Kayıp Çocuklar), 2 Üyelik (Muhsin Yazıcıoğlu).
23. ve 24. Dönem Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi. 24. Dönemde 31.01.2013 tarihinde Sağlık, Aile, Çalışma Ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığına seçildi. Ayrıca Türkiye-Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı olarak görev yapmaktadır.
İngilizce bilen Ünüvar, evli ve 3 çocuk babasıdır.