Muharrem Orucunun Son Gününde Aşure İkramı

06/11/2014 Paylaş:   

Türkmen Alevi Bektaşi Derneği ile Türk Kızılayı, Ankara Güvenpark’ta 3.000 kişilik aşure ikramı gerçekleştirdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Genel Başkanı Özdemir Özdemir, Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Nihat Adıgüzel ve Genel Sekreter Av. Ulviye Turgut da katıldı.
 
Sadece afet dönemlerinde değil önemli günlerde de vatandaşları yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, muharrem orucunun son günü nedeniyle Türkmen Alevi Bektaşi Derneği ile birlikte aşure ikramı gerçekleştirdi. Ankara Güvenpark’taki aşure ikramı öncesinde vatandaşlara seslenen Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Genel Başkanı Özdemir Özdemir, Türk Kızılayı ile Ramazan’da da Muharrem ayında da bir arada faaliyet göstermekten duydukları memnuniyeti ifade ederken vatandaşları da Türk Kızılayı’na kan bağışında bulunmaya davet etti. Muharrem ayının önemine dikkat çeken Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Nihat Adıgüzel de bu özel etkinliğe katkı sağlayanlara teşekkür etti.
 
Konuşmaların ardından, Güvenpark’ta ikram için kurulan Kızılay çadırının altında gerçekleşen aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Genel Başkanı Özdemir Özdemir, Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Nihat Adıgüzel ve Genel Sekreter Av. Ulviye Turgut’un kendi elleriyle ikram ettiği 3.000 kişilik aşure kısa zamanda tükendi.