Türkmen Milletvekilleri Türk Kızılayı’nı Ziyaret Etti

06/11/2014 Paylaş:   

Irak Türkmen Cephesi Milletvekili Aydın Maruf, beraberindeki heyetle Türk Kızılayı Genel Merkezine bir ziyaret gerçekleştirdi. Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu ile bir araya gelen Milletvekili Maruf, Türk Kızılayı’nın bölgede gerçekleştirdiği insani yardım çalışmaları için teşekkür etti.
 
Türk Kızılayı, Irak’taki iç karışıklıklar ve çatışmalar ile birlikte ortaya çıkan insani krizin ardından gerçekleştirdiği insani yardım çalışmalarına devam ediyor. Bölgedeki ihtiyaç sahiplerinin yaralarını saran yardım çalışmaları tüm kesimlerin takdirini topluyor. Parlamento üyesi Irak Türkmen Cephesi Milletvekili Aydın Maruf da başkanlık ettiği heyet ile birlikte, resmi temaslarda bulunmak üzere Türk Kızılayı Genel Merkezine bir ziyaret gerçekleştirdi.
 
Ziyaret programı kapsamında Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek, Kurumsal Hizmetler ve Uluslararası Programlar Koordinatörü Deniz Şölen ve Uluslararası Programlar Müdürü Seval Güzelkılınç ile bir toplantı gerçekleştiren Milletvekili Maruf, bölgedeki insani durumu değerlendirdi. Milletvekili Maruf, evlerini terk etmek zorunda kalan Türkmen nüfusun en çok Türk Kızılayı’ndan fayda gördüğünü, Kızılay’ın bölgedeki uzun süreli varlığının Türkmenler için büyük önem taşıdığını belirtti. Heyette yer alan milletvekilleri Muhammed İlhanlı ve Macit Bezirgan da bölgede gerçekleştirilen çalışmalar için şükranlarını sundu.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu da Türk Kızılayı’nın ihtiyaç sahibi olan herkese yardım elini uzatmaya çalıştığını ancak gerçekleştirilen bu çalışmaların bağışlarla doğru orantılı olduğunu belirtti. Türk Kızılayı’nın bölgedeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmamak için elinden gelen gayreti sarf etmeye kararlılıkla devam edeceğini ifade eden Genel Müdür Güllüoğlu, ziyaretlerinden dolayı heyete teşekkür etti.