Genel Başkan Akar Çinili Cami Cemaatine Seslendi

07/11/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Topkapı Teknik Oto Sanayi içinde bulunan Çinili Camii'nde minbere çıkarak cemaate seslendi. Son 5 yıldır Kızılay Haftası'nda kan bağışı kampanyası düzenleyen cami imamı ve cemaatine teşekkür eden Genel Başkan Akar, Cuma hutbesi öncesi cami cemaatinden ihtiyaç sahipleri için destek talebinde bulundu.
 
Kızılay Haftası kapsamında 700. konuk olarak davet edilen Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, bugüne kadar 464 ünite kan bağışında bulunan cami cemaatine Türk Kızılayı’nın çalışmaları hakkında bilgiler verdi. "Türk milleti, Kızılay'a sahip çıkacak" diyen Genel Başkan Akar, "Türk Kızılayı milletin malıdır. Milletin malı olarak kalmaya devam edecektir. Milletimizin manevi dünyasına giriş yaptık. Türk milleti Kızılay'a sahip çıkacak" ifadelerini kullandı.
 
Gerçekleştirilen yardımlara değinen Genel Başkan Akar, vatandaşlardan ihtiyaç sahipleri için yardım talebinde bulunarak, "Kızılay sadece Türkiye'de değil yurtdışında da insani yardım çalışmaları gerçekleştiriyor. Türk Kızılayı’nı kucaklamanızı, yardım etmenizi istiyoruz." şeklinde konuştu.
 
Genel Başkan Akar, yaptığı konuşma ve duaların ardından, duyarlılıklarından ötürü cemaate teşekkür ederken, Çinili Cami İmamı Ahmet Yuter’e de bir plaket takdim etti.