Maden İşçilerinin Ailelerine Gıda Yardımı

10/11/2014 Paylaş:   

Madende mahsur kalan işçileri arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Türk Kızılayı kaygılı bekleyişlerini sürdüren ailelere desteğini sürdürüyor. İçerisinde çeşitli gıda malzemeleri bulunan kolileri köy köy dolaşarak ailelere ulaştıran Kızılay personeli, aynı zamanda psikososyal desteğe de devam ediyor.
 
Karaman’ın Ermenek ilçesinde meydana gelen maden kazası ikinci haftasını doldurdu. İlk günden bu yana maden alanında beslenme hizmeti veren Türk Kızılayı, kaygılı bekleyişlerini sürdüren aileleri evlerinde de yalnız bırakmadı. Ermenek ilçesine bağlı köyleri tek tek gezerek ailelere ulaşan Kızılay ekipleri, beraberlerinde götürdükleri gıda kolilerini ailelere telim etti.
 
İçerisinde şeker, ayçiçek yağı, un, salça, margarin, helva, peynir, zeytin, süt ve benzeri gıda malzemeleri bulunan kolileri alan aileler, maden alanında her zaman yanlarında olan Kızılay personelinin evlerine kadar gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, teşekkür ettiler.
 
Kızılay, Aileleri Yalnız Bırakmadı
 
Maden kazasında hayatını kaybeden işçilerden ikisinin cesetlerine ulaşılmasından sonra düzenlenen cenaze törenine Kızılay personeli de katıldı. Ailelere bu zor günlerinde destek olan Kızılay personeli, hazırladıkları kumanyayı cenaze törenine katılanlara dağıttı. Taziyeye gelenlere lokum da ikram eden Kızılay personeli, bundan sonraki süreçte de gelişmeleri takip ederek maden işçilerinin eşleri ve çocukları başta olmak üzere ailelerine yardımı sürdürecek.
 
Kızılay psikososyal uzmanları ise, maden kazasında hayatını kaybeden işçilerinin köylerinde çeşitli programlar düzenleyecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uzmanlarıyla işbirliği içerisinde düzenlenecek olan çalışmalarda, köy okullarına çeşitli yardımlar götürülecek.