İstanbul Dostları Türk Kızılayı ile Buluştu

10/11/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, İstanbul Dostları ve Kızılay İstanbul Avrasya Şubesi’nin düzenlediği Dostlar Sofrası etkinliğinde Türkiye’nin önde gelen sanayici ve işadamlarıyla bir araya geldi.
 
İstanbul’da ülkenin önde gelen sanayici ve işadamlarının çatısı altında buluştuğu İstanbul Dostları’nın geleneksel Dostlar Sofrası’nda iş, sanat, siyaset, spor ve medya dünyasının önde gelen isimleri bir araya geliyor. Genel Başkanlığını aynı zamanda  Basketbol Federasyonu ve Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi olan Kemal Akar’ın yaptığı İstanbul Dostları’nın düzenlediği geceye Türk Kızılayı damgasını vurdu.
 
Geceye Kızılay Damgasını Vurdu
Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar’ın onur konuğu olarak katıldığı gecede İstanbul Dostları Başkanı Kemal Akar, Türk Kızılayı Denetim Kurulu Başkanı Turan Arslan, Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, Genel Başkan Danışmanı, İstanbul Avrasya Şube Başkanı Sadettin Çay ile işadamı ve sanayiciler katıldı.
 
Başkan Kemal Akar, “Üç yıldır değerli büyüklerimiz, bakanlarımız, milletvekillerimiz ile buluşuyoruz soframızda. Bu gece biz de aşımızı, dünyanın her neresinde ihtiyaç sahibi varsa onunla paylaşan Kızılayımızın Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ile paylaşıyoruz. Bizimle birlikte oldukları için çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
Genel Başkan Akar da İstanbul Dostları’na ve İstanbul Avrasya Şubesine teşekkür etti. Genel Başkan Akar 146 yıllık yardım çınarı Türk Kızılayı’nın, Türkiye’nin en büyük sivil toplum hareketi olduğunu hatırlatarak faaliyet alanları hakkında bilgi verdi. Genel Başkan Akar, sanayici ve işadamlarını Türk Kızılayı gönüllüsü olmaya davet etti.