Kızılay Haftası’nda Şubelerimiz Öğrencilerle Buluştu

13/11/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı şubeleri, gerçekleştirdikleri çeşitli etkinliklerle Kızılay Haftasının coşkusunu yurdumuzun dört köşesinde yaşattılar. Geleceğin büyükleri öğrenciler de bu önemli haftada Türk Kızılayı şubeleri sayesinde Kızılay’ı daha yakından tanıma ve Kızılay’a destek verme imkânı buldular. İşte bu etkinliklerden birkaç örnek;
 
Türk Kızılayı Bahçelievler Şubesi, Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında “Geleceğin Kan Bağışçıları Kan Ver Can Ver”  kampanyasını destek olmak üzere Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi’nde kan bağışı etkinliği düzenledi. Kan bağışı kampanyasına Okul Müdürü Sibel Akbıyık, öğretmenler, öğrenci velileri, 18 yaşını doldurmuş öğrenciler, Emniyet Genel Müdürlüğü personeli, Şube Başkanı Mustafa Özel ve Şube Kurucu Üyesi Şakir Özen kan bağışlayarak destek verdi.
 
Niğde Minikkalpler Kreş çalışanları ve 2-6 yaş grubu öğrencileri Kızılay Haftası için küçük bir deprem senaryosu canlandırdılar. Minik öğrenciler ve öğretmenleri bu etkinliğe Türk Kızılayı Niğde Şubesi temsilcilerini de davet ettiler. Küçük öğrencilerin oyunculuk kabiliyetleri ile birlikte el becerilerini de sergiledikleri etkinlik onların Kızılayı tanımaları ve yardımlaşma bilincini edinmeleri noktasında da etkili oldu.
 
Türk Kızılayı Çukurambar Şubesi’nin organizasyonu ile Şaziye Tekışık Anaokulu’ndan bir grup öğrenci ve öğretmenleri, Kızılay Haftası nedeniyle Türk Kızılayı Etimesgut yerleşkesinde bulunan Kızılay Müzesi’ni ve Çadır Üretim Merkezi’ni gezdi. Etkinliğe katılan çocuklar, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere, çantalar içinde resim malzemelerini de Çukurambar Şubesi’ne teslim ettiler. Şube temsilcileri de minik öğrencilere Türk Bayrağı hediye ederek ve Bisküvili Kızılay Maden Suyu ikram etti.
 
Çankırı Belediye Çocuk Meclisi ve Türk Kızılayı Çankırı Şubesi işbirliği ile hazırlanan programda çocuklar, gerçekleştirdikleri etkinliklerle Kızılay Haftasını kutladılar. Kutlamalar kapsamında öğrenciler tarafından hazırlanan Kızılay sergisinin açılışı Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Vali Yardımcısı İbrahim Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nevzat Yetkin ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Kızılay Çankırı Şubesi Başkanı Muzaffer Ülburun, çocuklarla birlikte kutladıkları Kızılay Haftasında gerçekleştirilen etkinliklere destek verenlere teşekkür etti.
 
Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Salihli 50. Yıl Anaokulu’nun öğrencileri ve öğretmenleri, okullarında düzenledikleri giysi toplama kampanyasında toplanan eşyaları teslim etmek ve Kızılay’ ı daha yakından tanımak adına Türk Kızılayı Salihli Şubesini ziyaret ettiler. Toplanan giysiler öğrenciler tarafından Kızılay Giyimevinde değerlendirilmek üzere Salihli Şubesi Başkanı Hüseyin Türkoğlu’na teslim edildi. Salihli Koleji, Fahriye Hanım Anasınıfı, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Anasınıfı öğrencileri de Şubeyi ziyaret ederek Kızılay’ın çalışmalarını yakından tanıma fırsatı buldular.
 
Türk Kızılayı Adıyaman Şubesi de Kızılay Haftası sebebiyle Kan bağışında bulunan bağışçılarımıza madalya verilmek üzere bir tören düzenledi. Törene Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcısı Levent Öztin, Vali Yardımcısı Onur Kökçü, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mustafa Talha Gönüllü, Esnaf Sanatkarlar Koop. Başkanı Abuzer Aslantürk, İş adamı Fethi Aslan, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Türk Kızılayı Adıyaman Şubesi Başkanı Bekir Uyanık, ve Besni Şubesi Başkanı Ali Erdoğan katıldı. Etkinlik kapsamında Sevgi Anaokulu öğrencileri de Kızılay ile ilgili kendi el becerileri ile ürettikleri eserleri sergilediler.