“Motokros Şampiyonası Kızılay Yarışı”nın Startı Verildi

15/11/2014 Paylaş:   

Türkiye Motokros Şampiyonası 7’nci Ayak Yarışlarının startı Bursa’da verildi. Bu yıl “146 yıldır yanımızdaydınız, şimdi sıra bizde” sloganıyla Kızılay adına yarışacak olan sporcular, start noktasından çıktıktan sonra, Kızılay bayraklarıyla Bursalıları selamladı.
 
Bursa’nın tarihi mekanı Tophane Saltanat Kapısı’nda gerçekleştirilen start çıkışına Bursa Vali Yardımcısı Mehmet Emin Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye Motosiklet Federasyon Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türk Kızılayı Bursa Şube Başkanı İbrahim Dokunmazer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Şampiyonanın Adı: Kızılay
 
Türk Kızılayı, Bursa Valiliği ve Gemlik Belediyesi’nin katkıları, Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun organizasyonuyla düzenlenen şampiyonanın başlangıç töreninde konuşan Federasyon Başkanı Bekir Yunus Uçar, branşı Türkiye geneline yaymaya, yarışları da farklı parkurlarda yapmaya çalıştıklarını söyledi.
 
Federasyon olarak sosyal projelere de destek verdiklerini belirten Uçar, “Ülkemizin temel direklerinden biri olan Türk Kızılayı ile ortak gerçekleştireceğimiz bu organizasyonumuzun çok keyifli ve adrenalin dolu dakikalara sahne olacağını umut ediyoruz. Türk Kızılayı’na tüm kurum ve kuruluşların destek olması gerekiyor. Federasyon olarak en önemli olan final etabımızı Türk Kızılayı ile organize ettik” dedi.
 
Yarışmanın startını Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe verdi. Onlarca sporcu motosikletleriyle tarihi Saltanat Kapısından çıkarak Bursa caddelerinde gezdi.
 
Kan Merkezi ekiplerinin kan bağışı aldığı, Mineralli Su İşletmesi’nin ise maden suyu ikram ettiği tören alanında vatandaşlar Kızılay’a yoğun ilgi gösterdi.
 
İki Gün Boyunca Adrenalin
 
Sancaktepe Motosiklet Kulübünün ev sahipliğinde organize edilen yarış, Gemlik ilçesi Şahin Tepe MX Parkuru'nda gerçekleştirecek. Yarışa 6'sı yabancı 120'ye yakın sporcu katılacak.
 
Şampiyonanın final yarışı, MX1, MX2, MX2 Junior, MX3, 85cc, 65cc, 50cc, ATV ve Veteran sınıflarında 16 Kasım Pazar günü koşulacak.