Çorum'da Yaraları Kızılay Sardı

15/11/2014 Paylaş:   

Çorum’un Bayat ilçesi Çukuröz köyünde meydana gelen yangın, 29 evi oturulamaz hale getirdi. Acil olarak harekete geçen Türk Kızılayı bölgede çadır, battaniye, yatak, gıda kolisi ve mutfak setinden oluşan yardım malzemesi dağıtımının yanı sıra sıcak yemek ikramında da bulundu.
 
Yangın haberinin alınmasının hemen ardından harekete geçen Türk Kızılayı, bölgedeki yerel makamlar ile görüşerek ihtiyaç tespitinde bulundu. Bölgede ihtiyaç duyulan yardım malzemelerini süratle ulaştıran Türk Kızılayı, 16 çadır, 200 battaniye, 30 mutfak seti, 100 yatak ve 30 gıda kolisinden oluşan yardım malzemelerini, uzman afet ekibi ile birlikte ihtiyaç sahiplerine dağıttı. Uzman afet ekibinin yanı sıra Çorum Şubesi’nden de gönüllü bir ekip alandaki çalışmalara destek verdi.
 
İhtiyaç sahipleri ve yardım ekiplerinin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 3 öğün sıcak yemek çıkarıldı. 1500 kişilik sıcak yemeğin yanı sıra 500 kişilik de kahvaltı dağıtımı gerçekleştirildi.  Yangının tamamen söndürülmesi ve acil barınma ihtiyacının da karşılanması sonucu müdahale faaliyetleri sonlandırıldı.