Kızılaycıların Maratonu Yıl Boyu Sürüyor

18/11/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı çalışanları ve gönüllüleri, bu yıl 36.’sı düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu'nda Asya’dan Avrupa’ya yürüdü. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Kızılay ekibi, kan bağışının önemine dikkat çekti.

On binlerce Kişi Boğaziçi Köprüsü’nden Yürüdü

Başta ülkemiz olmak üzere dünyanın dört bir yanında yıl boyunca afet, kan hizmetleri ve sosyal yardım çalışmalarıyla maratonu hız kesmeden sürdüren Türk Kızılayı, bu kez 36.’sı düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu’na katıldı. Her yıl olduğu gibi maratonun ‘halk yürüyüşü’ etabı yine renkli görüntülere sahne oldu.

Türk Kızılayı Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü, Marmara Afet ve Lojistik Yönetim Müdürlüğü (MAFOM), Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Marmara Üniversitesi Kızılay Gençlik Kulübü ve Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi gönüllülerden oluşan Kızılay ekibi, iki kıtayı buluşturan Boğaziçi Köprüsü’nü yürüyerek geçti.

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından on binlerce kişinin katıldığı yürüyüşte Kızılay’a ilgi büyüktü. ‘Bir ünite kan 3 can’, ‘Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır’, ‘Yalnız değilsiniz’ yazılı pankartlarla yürüyen Kızılay ekibine maskot Damlacan da eşlik etti. Kızılaycılar, halkı düzenli ve gönüllü kan bağışçısı olmaya davet etti. Vatandaşlar, yoğun ilgi gösterdiği Kızılay ekibi ve maskot Damlacan ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.