Haber Arşivi

5 / 0
18/11/2014

Siirt Şubesi’nden Aşure İkramı

Siirt Valiliği ve Türk Kızılayı Siirt Şubesi tarafından bin kişiye aşure ikramı gerçekleştirildi.
 
Kızılay iş merkezi önünde yapılan aşure ikramına katılan Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz "Muharrem ayı dinimize göre anlamlı birçok hadise yaşanmış bir gündür. Zorluk ve sıkıntılardan kurtuluşun günü olarak bildiğimiz aşure gününü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Aşure günü toplumumuzda yerini almış ve geçmişte olduğu gibi bugünde geleneksel bir şekilde hazırlanan aşure dağıtılıyor" dedi.
 
Günün tarihçesi hakkında bilgi veren Müftü Faruk Arvas'ın yaptığı duanın ardından Vali Mustafa Tutulmaz ve Türk Kızılayı Şubesi Başkanı Yener Tanık birlikte vatandaşlara aşure ikram ettiler.
 
Bir yandan özel günlerde gerçekleştirdiği etkinliklerle vatandaşlar ile buluşan Siirt Şubesi diğer yandan yardım çalışmalarına da devam ediyor. Engelinden dolayı özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim gören Barış Yardım’ın kullandığı tekerlekli sandalyenin çalındığı haberini alan Siirt Şubesi, temin ettiği tekerlekli sandalyeyi Barış Yardım’a teslim etti. Eğitimi ve sosyal yaşamı için büyük anlam taşıyan tekerlekli sandalyesine kavuşan Barış Yardım mutluluğunu ifade ederek kendisini yalnız bırakmayan Kızılaycılara teşekkürlerini sundu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ