Eskişehir Şubesi’ne Ford Otosan’dan Anlamlı Bağış

18/11/2014 Paylaş:   

Ülkemizin otomotiv devlerinden Ford Otosan ve Otokoç, insani yardım çalışmalarında kullanılmak üzere bir aracı Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi’ne bağışladı.
 
Ford Otosan ve Otokoç Ailesinden bağışlanan araç sebebiyle Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi Başkanı Yüksel Girgin ve Yönetim Kurulu Ford Otomotiv A.Ş. İnönü Fabrikasını ve Otokoç Eskişehir temsilciliğini ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında firma yöneticilerine bu anlamlı bağış sebebiyle teşekkür plaketi takdim edildi. Bağış ile ilgili düşüncelerini paylaşan Şube Başkanı Girdin, “Türk Kızılayı iyilik yolunda her geçen gün gücüne güç katarak yoluna devam etmektedir. Bu doğrultuda Koç Grubu tarafından gerçekleştirilen bu bağışın; İlimize, ülkemize ve insanlık yolunda hizmet ettiğimiz her vatandaşımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, Koç Şirketler Grubunun kıymetli Yönetim Kurulu, değerli yöneticileri ve tüm çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Kadın Kollarından Sevgi Bohçası
 
Eskişehir Şubesi Kadın Kolları yeni doğum yapan ihtiyaç sahibi ailelere sevgi bohçalarını teslim ederek onların sevincine ortak oldu. 10 Kasım gününe denk gelen bu anlamlı etkinlik ile ilgili Kadın Kolları Üyeleri düşüncelerini, “Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hak’ka yürüyüşünün üzerinden 73 uzun yıl geçti. Aramızdan ayrılışının bu yıldönümünde kendisini bir kez daha Fatihalarla ve hayranlıkla yâd ediyoruz. Türk Kızılayı Kadın kolları olarak 10 Kasım Atatürk’ü anma programında, yeni doğmuş Mustafa Kemallere sevgi bohçası götürdük. Elbette o’nun eserleri ve öğütleri Türk milleti yaşadığı sürece var olacaktır. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.” şeklinde paylaştı.
 
Aşure İkramı
 
Muharrem ayı sebebiyle Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi, Şube Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Afet Operasyon Gönüllüleri tarafından şube binası önünde vatandaşlara aşure ikramı gerçekleştirildi.