Haber Arşivi

5 / 0
18/11/2014

Bolu Şubesi 12 Kasım Depremini Andı

12 Kasım Düzce Depremi Anma Programı kapsamında Bolu’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Organizasyonda Türk Kızılayı Bolu Şubesi, etkinlik çadırı kurarak Kızılay’ın afet hazırlık planları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
 
Etkinlik alanındaki stantların açılışı protokol ziyaretleri ile başladı. Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Türk Kızılayı etkinlik çadırını ziyaret ederek, Kızılay’ın Düzce Depremi sırasında yaptığı çalışmaları, 15 yılda bu hazırlıkların hangi ölçüde tamamlandığı ve olası bir afet durumunda Bolu Şubesi’nin ne derece hazır olduğu konusunda Türk Kızılayı Bolu Şubesi Başkanı Op. Dr. Hüseyin İka’dan detaylı bilgi aldı.
 
Protokol ziyaretlerinin ardından, okullardan gelen minik öğrencilere Kızılay ve faaliyetleri anlatıldı. Açılan stantta Bolu halkına Kızılay Lokumu, Kızılay Maden Suyu, Türk Kızılayı Dergileri, kalem ve bloknot dağıtıldı. Etkinlik akşam saatlerinde Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Deprem Anı Etkinlikleri” ile devam etti.  Depreme ait fotoğrafların slayt olarak yayınlandığı organizasyon, Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, AFAD Bolu İl Başkanı Hasan Erdoğanve Türk Kızılayı Bolu Şubesi Başkanı Op.Dr. Hüseyin İka’nın gerçekleştirdiği konuşmalar ile son buldu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ